6 pomysłów na zastosowanie poduszek 0
6 pomysłów na zastosowanie poduszek

6 pomysłów na zastosowanie poduszek

Choć poduszki kojarzą nam się przede wszystkim ze spaniem, to jest także wiele innych praktycznych sposobów, jak można z nich korzystać na co dzień. Jakie są najciekawsze z nich?

Dekorowanie

Poduszki to jeden z najlepszych i najłatwiejszych sposobów na udekorowanie pomieszczenia. Ich główną zaletą jest to, że nadają wnętrzom przytulnego charakteru, a przy tym w większości przypadków nie są drogie. Ze względu na niską cenę łatwo także je zastąpić, gdy dana kolorystyka lub wzór przestaną nam odpowiadać.  

Zabawa w pokoju dziecięcym

Nieduże, różnobarwne poduszki, to także obowiązkowy element w każdym pokoju dziecięcym. Sprawdzą się w nich jednak nie tylko jako element dekoracyjny, ale przede wszystkim ciekawa zabawka, bowiem maluchy uwielbiają tworzyć z nich m.in. forty czy budować domki. Poduszki dla dzieci oferowane w naszym sklepie internetowym mają także bardzo oryginalne kształty, np. sów, gwiazd lub chmur, dzięki czemu przypominają przytulanki i mogą stanowić ulubioną maskotkę naszej pociechy.

Leżanka dla zwierzaka

Miękkie poduszki wykonane z delikatnych tkanin to także znakomite miejsce do wypoczywania dla zwierząt. Warto do tego używać szczególnie starszych i nieużytkownych egzemplarzy, których w przypadku podarcia nie będziemy żałować.

Zabezpieczenie podczas przeprowadzki

Przewożenie delikatnych przedmiotów takich jak zastawa stołowa, to największe wyzwanie podczas przeprowadzki. Aby w czasie transportu nie uległy one uszkodzeniu, warto pudełka obłożyć niedużymi poduszkami, które zamortyzują ruch i nie doprowadzą do zniszczenia.

Siedzisko do medytacji

Coraz więcej Polek i Polaków medytuje, aby jednak móc przez kilkanaście minut pozostawać praktycznie bez ruchu, trzeba przybrać jak najwygodniejszą pozycję. Znakomicie posłużą do tego miękkie poduszki, którymi można podeprzeć plecy (przy opieraniu się o ścianę), a także kolana.

Zabezpieczenie kantów

Dla większości rodziców największym problemem jest czas, gdy pociecha rozpoczyna raczkowanie oraz uczy się pierwszych kroków. Wówczas kanty stołów czy drzwi mogą stanowić bardzo duże niebezpieczeństwo. Dzięki obłożeniu tych miejsc niedużymi, dekoracyjnymi poduszkami możemy upewnić się, że naszemu dziecku po upadku nie stanie się krzywda. 

Poduszki to coś więcej niż tylko wygodny sen. To także obowiązkowy element dekoracyjny, doskonała zabawka dla dziecka czy leżanka dla ukochanego zwierzaka. Jak widać pomysłów na ich zastosowanie jest wiele, a wszystko zależy od naszej inwencji twórczej.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
$.get("https://mxapp3.maxserver.pl/appPowiazaneSlider/get_code.php?id=109",function(text) { let s = document.createElement('script'); let node = document.createTextNode(text); s.appendChild(node); document.head.appendChild(s); });
Sklep internetowy Shoper.pl