Esy, floresy, kwiaty, falbanki, czyli zdobienia na poduszkach 0
Esy, floresy, kwiaty, falbanki, czyli zdobienia na poduszkach

Esy, floresy, kwiaty, falbanki, czyli zdobienia na poduszkach

W poduszkach dekoracyjnych chodzi przede wszystkim o ozdobę. Wybieramy je przede wszystkim pod kątem jej wyglądu zewnętrznego. Służy do ciekawego urozmaicenia pomieszczenia, w którym występuje. W wielu mieszkaniach stos kolorowych, wzorzystych poduszek stanowi główna dekorację. Nic więc dziwnego, że na poszewkach dekoracyjnych możemy spotkać obecnie najróżniejsze esy, floresy, kwiaty, falbanki, zygzaki, figury geometryczne, paski i kropki, napisy, a nawet fotografie. Poduszki występują w różnych kształtach, barwach, materiałach. Mogą mieć zdobienia tworzone ręcznie, a nawet różnorodne guziczki, cekiny, frędzelki itd. W przypadku poduszki ozdobnej, która przeznaczona jest wyłącznie do celów dekoracyjnych, nadmiar ozdobników często jest wręcz wskazany. Niekiedy różnorodne odstające guziki czy cekiny mogą obniżać komfort wypoczynku, jednak jeśli rolą poduszki jest wyłącznie dekoracja, nie powinno stanowić to żadnego problemu.

Wzory na poduszkach dekoracyjnych

W poduszkach dekoracyjnych wzór jest bardzo ważny. Oczywiście bez większego problemu znajdziemy poszewki jednolite, wyróżniające się wyłącznie ciekawym kolorem lub eleganckim materiałem, jednak w większości przypadków poszukiwane są poduszki ze wzorami. A w tym przypadku możliwości są niemal nieograniczone. Kropki, ciapki, paski, serduszka, figury geometryczne, kwiaty, zwierzęta, motylki, motywy orientalne itd. - można wymieniać bez końca. Dobór odpowiedniego zdobienia zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji, a także stylistyki, jaka dominuje w danym mieszkaniu. Kolejnym dodatkiem ozdobnym do poduszek są frędzelki lub falbanki. Dekoracyjne są także poduszki w różnych kształtach, np. serduszek, gwiazdek, trójkątów itd.

Poduszki dekoracyjne nieprzerwanie zachwycają pomimo zmieniających się trendów w aranżacji wnętrz i raczej nigdy nie wyjdą z mody. Wszystko dlatego, że doskonale łączą ze sobą walory dekoracyjne i użytkowe, co jest najbardziej pożądane w przypadku akcesoriów do domów i mieszkań. Co ważne, inwestując w kilka dekoracyjnych poduszek, później można już tylko zmieniać poszewki, osiągając przy tym duży efekt, przy niewielkim wydatku.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
$.get("https://mxapp3.maxserver.pl/appPowiazaneSlider/get_code.php?id=109",function(text) { let s = document.createElement('script'); let node = document.createTextNode(text); s.appendChild(node); document.head.appendChild(s); });
Sklep internetowy Shoper.pl