Jak dbać o poduszki dekoracyjne w mieszkaniu? 0
Jak dbać o poduszki dekoracyjne w mieszkaniu?

Poduszki dekoracyjne stanowią ciekawą ozdobę w bardzo wielu mieszkaniach, a dodatkowo sprzyjają codziennemu odpoczynkowi. Aby jednak przez długi czas zachowały swoje walory wizualne, powinny być odpowiednio czyszczone. Jest to szczególnie istotne w przypadku mieszkań z małymi dziećmi lub zwierzętami, które często zupełnie nieświadomie pozostawiają zabrudzenia na elementach wyposażenia wnętrza.

Jak czyścić poszewki?

Poduszka ozdobna swoje walory dekoracyjne zawdzięcza przede wszystkim poszewce, która może być wykonana z różnorodnych materiałów. To właśnie od specyfiki materiału zależy sposób jej czyszczenia.

W większości przypadków poszewkę można zdjąć z poduszki, co znacznie ułatwia regularne czyszczenie. Co więcej, większość z nich nadaje się do prania w pralce. Należy jednak wcześniej dowiedzieć się, w jakiej temperaturze można prać dany materiał (informacja na metce). Trzeba zwrócić uwagę również na to, jakie środki do prania mogą być zastosowane.

Najpopularniejsze są poduszki ozdobne wykonane z bawełny, które jednocześnie są najbardziej odporne na wysokie temperatury. Sprawdzą się więc w domach i mieszkaniach, w których przebywają dzieci, a także osoby przewlekle chore czy alergicy.

Posiadacze poduszek włochatych lub z charakterystycznym meszkiem muszą zastosować odpowiednie dla nich metody prania. Tego rodzaju poszewki mogą być prane wyłącznie w niskich temperaturach z użyciem delikatnego płynu do prania. W innym przypadku możemy narazić je na szybkie zniszczenie.

Jeśli na poszewce pojawia się sierść zwierzęca, można usunąć ją przy pomocy specjalnej taśmy na rolce (jak do czyszczenia ubrań z sierści). W przypadku incydentalnego zaplamienia poszewki, która jednak nie wymaga kompleksowego prania, można spróbować usunąć zabrudzenie przy użyciu szczoteczki i mydła (zwykłego lub specjalnego do prania).

Jak czyścić wkład poduszki?

Czyszczenie wkładu poduszki zależy od rodzaju wypełnienia. Przykładowo, wkład z wypełnieniem silikonowym można prać w wysokiej temperaturze. W przypadku tego rodzaju poduszek nie ma obaw o ewentualne odkształcenia podczas prania, ponieważ wypełnienie dość dobrze znosi nawet szybkie obroty pralki. W przypadku włókniny należy jednak unikać szybkich obrotów podczas wirowania, ponieważ wkład może zacząć się zbijać. Tradycyjne poduszki z pierzem są znacznie bardziej pracochłonne. Należy prać je ręcznie z zastosowaniem bardzo delikatnych środków (najlepiej np. mydła) lub oddać do specjalistycznej pralni.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
$.get("https://mxapp3.maxserver.pl/appPowiazaneSlider/get_code.php?id=109",function(text) { let s = document.createElement('script'); let node = document.createTextNode(text); s.appendChild(node); document.head.appendChild(s); });
Sklep internetowy Shoper.pl