Jak dobrać poduszki dekoracyjne? 0
Jak dobrać poduszki dekoracyjne?

Jak dobrać poduszki dekoracyjne?

Poduszki dekoracyjne mogą stanowić jeden z najważniejszych elementów wystroju wnętrza. Dzięki nim można sprawić, że salon, sypialnia czy pokój dziecięcy nabiorą unikalnego charakteru, a jednocześnie staną się nieco bardziej przytulne i ciepłe.

Poduszki - najlepsza dekoracja do domu

Dekoracje do domu mogą być różne, ale poduszki są jedną z najciekawszych propozycji, ponieważ łączą w sobie estetykę z praktycznością. Przede wszystkim pozwalają na stosunkowo tanią zmianę aranżacji. Wystarczy tylko zmienić poszewki na poduszkach, by wnętrze nabrało innego charakteru. Co więcej, stanowią one nie tylko element dekoracyjny, ale też wpływają na komfort naszego codziennego wypoczynku na sofie czy fotelu.

Kilka zasad prawidłowego doboru poduszek dekoracyjnych

  • Dobierając poduszki warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na kolor. Zwykle punktem wyjścia stanowi odcień sofy, kanapy lub narzuty na łóżku, ewentualnie ścian lub innych dominujących we wnętrzu elementów, np. zasłon. Stanowią one bazę wyjściową podczas doboru odcieni poduszek.

  • Kolory możemy dobierać na zasadzie kontrastu lub spójności. W przypadku połączenia odcieni kontrastujących uzyskamy wyrazisty i bardzo mocny efekt dekoracyjny. Z kolei dobierając kolory poduszek zbieżne z już występującymi w pomieszczeniu, uzyskamy spójną i harmonijną kompozycję.

  • Pomimo wielu poduszek występujących w różnych wzorach i kolorach warto starać się zachować estetyczny umiar. Zaleca się, aby stosować maksymalnie 3-4 różne kolory.

  • Oprócz szerokiej gamy kolorów, na poduszkach mogą występować również różnorakie wzory. Możemy wybierać spomiędzy wzorów geometrycznych, roślinnych, zwierzęcych itp. W tym przypadku możliwości są niemal nieograniczone. Najważniejsze, aby znaleźć jeden wspólny punkt odniesienia. Czasami nawet wykluczające się wzory mogą do siebie pasować, jeśli tylko zestawione zostaną ze sobą w przemyślany sposób.

  • Poduszki dekoracyjne mogą mieć nie tylko różne rozmiary czy kolory, ale i kształty. Ozdobne gwiazdki, serduszka czy litery to propozycja, która zapewne zainteresuje dzieci, które zwykle oczekują w swoich pokojach niecodziennych i pobudzających wyobraźnię dekoracji.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
$.get("https://mxapp3.maxserver.pl/appPowiazaneSlider/get_code.php?id=109",function(text) { let s = document.createElement('script'); let node = document.createTextNode(text); s.appendChild(node); document.head.appendChild(s); });
Sklep internetowy Shoper.pl