Jak prać poduszki dekoracyjne - w pralce czy ręcznie? 0
Jak prać poduszki dekoracyjne - w pralce czy ręcznie?

Poduszki dekoracyjne doskonale prezentują się na sofie w salonie, fotelach, krzesłach czy łóżku w sypialni jako elementy ozdobny pościelonego łóżka. Jednak jak każdy inny element w mieszkaniu również i poduszki mogą ulegać zabrudzeniom, osiada na nich kurz, pyły itd. Warto więc systematycznie oczyszczać je ze wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. I wtedy najczęściej pojawia się dylemat: w jaki sposób prać poduszki dekoracyjne? Czy można użyć do tego pralki? I czy pod wpływem prania poduszka dekoracyjna nie straci swoich walorów estetycznych? Na szczęście wyczyszczenie poduszki dekoracyjnej, nawet z różnorodnymi motywami ozdobnymi, jest całkowicie możliwe i wcale nie takie trudne, jak może się wydawać. Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić bezpiecznie i skutecznie.

Poduszki dekoracyjne a pranie ręczne

Poszewki dekoracyjne najlepiej prać ręcznie. Najbezpieczniej jest użyć do tego delikatnych środków myjących, np. mydła lub płynu do prania delikatnych tkanin. Jeśli na poduszkach znajdują się kruche dekoracje, należy obchodzić się z nimi ostrożnie, aby nie uszkodzić podczas prania. Wykonujemy więc delikatne ruchy, nie wykręcamy, nie skręcamy i nie szorujemy poszewek. Zwierzęcą sierść można z łatwością usunąć z powierzchni poszewek używając specjalną taśmę na rolce.

Poduszki dekoracyjne a pranie w pralce

W pierwszej kolejności warto zapoznać się z informacjami producenta (zwykle na metce), aby dowiedzieć się, jakie są zalecenia dotyczące prania danego materiału. W wielu przypadkach istnieje możliwość prania poszewek w pralce. Decydując się na tę metodę czyszczenia, należy jednak wybrać delikatny tryb prania. Trzeba również ostrożnie dobierać temperaturę prania oraz środki czyszczące.

Pamiętajmy, aby nie wkładać do pojemnika pralki zbyt wielu rzeczy na raz. Im więcej będzie materiałów, tym większe ryzyko, że dojdzie do skręcenia lub rozciągnięcia tkanin. Niestety nie zaleca się prania w pralce poszewek, które mają niewielkie, delikatne ozdoby, które mogą się w łatwy sposób oderwać. Jeśli na poduszce znajdują się nadruki, temperatura prania nie powinna przekraczać 40°C.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
$.get("https://mxapp3.maxserver.pl/appPowiazaneSlider/get_code.php?id=109",function(text) { let s = document.createElement('script'); let node = document.createTextNode(text); s.appendChild(node); document.head.appendChild(s); });
Sklep internetowy Shoper.pl