Jak wybrać poduszki dla dzieci? 0
Jak wybrać poduszki dla dzieci?

Wszyscy wiemy, jak ważny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu jest sen, dotyczy to także, a może przede wszystkim dzieci. Poduszka może sprawić, że wypoczynek będzie prawdziwie regenerujący i zdrowy, ale nieodpowiednio wybrana może również zaszkodzić malcowi. Jaką więc poduszkę najlepiej wybrać? Oto kilka podpowiedzi!

Od kiedy brzdąc powinien spać na poduszce?

Zdania w tej kwestii są podzielone. Według ekspertów to, od kiedy dziecko może korzystać z poduszki do spania jest kwestią bardzo indywidualną. Malec musi potrafić bez problemu się poruszać i płynnie modyfikować pozycję swojego ciała. Zwykle ten moment przypada między 12, a 18 miesiącem jego życia. Wówczas można wyposażyć łóżko malucha w poduszkę, pamiętając jednak, by była mała i raczej płaska, aby jego szyja nie wyginała się w sposób daleki od jej anatomicznego ułożenia w pozycji leżącej.

Poduszka idealna dla dziecka

Taka poduszka powinna charakteryzować się przede wszystkim odpowiednim kształtem i strukturą. Nie może być zbyt miękka, bo stanowi to dla malucha niebezpieczeństwo. Jednak nie powinna być też zbyt twarda, by nie powodować dyskomfortu. Prostym testem pozwalającym sprawdzić, czy poduszka jest pod tym względem odpowiednia dla dziecka jest naciśnięcie na jej środek i obserwowanie czasu w jakim wraca do swojego kształtu. Jeśli trwa to kilka minut, to jest zdecydowanie zbyt twarda, natomiast jeżeli następuje od razu to jest zbyt miękka. Istotnym parametrem jest ponadto rozmiar poduszki. Powinna być ona mniejsza niż klasyczna poduszka dla dorosłych, co minimalizuje ryzyko, że maluszek udusi się podczas snu. W ostateczności można wyposażyć malucha w większą, standardową poduszkę, ale należy pamiętać, by wówczas w dziecięcym łóżku znajdowała się tylko jedna sztuka. A co z wypełnieniem? Wypełnienia poduszek potrafią alergizować, więc ważne jest też, by dla dziecka wybrać takie, które jest wykonane z materiału antyalergicznego. Doskonałą propozycją jest tu poliester, który charakteryzuje się ponadprzeciętną trwałością i długo zachowuje pierwotny kształt. Dobry wybór stanowi bawełna, którą cechuje miękkość. Jest ona również stosunkowo płaska, a więc stworzona dla maluchów, może jednak uczulać. Poza wymienionymi warte rozważenia są wypełnienia ekologiczne. Unikać należy natomiast tych z puchu i pierza przez swoją miękkość nie są bezpieczne dla dzieci, a ponadto najczęściej wywołują reakcje alergiczne.

Gdzie ją kupić?

Jeśli zawiodą nas w tej materii tradycyjne sklepy stacjonarne, to nic straconego. Alternatywnym rozwiązaniem jest dokonanie zakupu w którymś z wielu internetowych sklepów z poduszkami. Proponują one bardzo szeroki wybór produktów, w relatywnie niskich cenach. E-sklepy dodatkowo kuszą bezpłatnymi dostawami, licznymi rabatami, no i kupowanie w nich nie wymaga wielogodzinnego maszerowania po galeriach handlowych, co pozwala zaoszczędzić czas. Warto poświęcić chwilę  i poszukać w którymś z nich czegoś odpowiedniego dla siebie. Szansa na sukces jest naprawdę duża.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
$.get("https://mxapp3.maxserver.pl/appPowiazaneSlider/get_code.php?id=109",function(text) { let s = document.createElement('script'); let node = document.createTextNode(text); s.appendChild(node); document.head.appendChild(s); });
Sklep internetowy Shoper.pl