Jakie wypełnienie do poszewki dekoracyjnej? 0
Jakie wypełnienie do poszewki dekoracyjnej?

Poduszki dekoracyjne coraz częściej goszczą w naszych domach i mieszkaniach. Nie tylko stanowią bardzo atrakcyjną dekorację wnętrz, ale również umożliwiają miły odpoczynek i relaks w domowym zaciszu. Poszewki dekoracyjne dostępne są w różnych wzorach i kolorach. Praktycznie nieograniczony jest wybór różnorodnych poszewek, które można dobierać adekwatnie do swoich upodobań czy dominującej stylistyki w mieszkaniu. Ale istotny jest nie tylko zewnętrzny wygląd naszej poduszki, ale również jej wnętrze.

Wnętrze poduszki dekoracyjnej równie ważne jak ozdobna poszewka

Podczas wyboru poszewki dekoracyjnej warto wziąć pod uwagę również jej wypełnienie. W tym przypadku mamy kilka różnych możliwości. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane wypełnienia, które mogą się sprawdzić również i w twoim mieszkaniu.

Wypełnienie z poliestru. Wypełnienie poliestrowe jest zdecydowanie najpopularniejsze. Kusząca jest również jego cena, ponieważ jest to tworzywo stosunkowo tanie. Nieco droższa jest wersja poduszek wykonanych z włókna poliestrowego pokrytego silikonem (ich jakość porównywalna jest z wyrobami z puchu). Jedną z najbardziej istotnych zalet wkładów poliestrowych jest fakt, że to tworzywo nie uczula, więc świetnie sprawdza się w przypadku mieszkań alergików. Co więcej, niektóre wkłady poliestrowe można prać nawet w stosunkowo wysokich temperaturach, chociaż większość poduszek syntetycznych najbezpieczniej jest prać w niskich temperaturach. Takie poduszki są elastyczne, sprężyste, dobrze dopasowują się do głowy, karku czy pleców i bardzo estetycznie prezentują się ułożone na sofie, krześle lub fotelu.

Wypełnienie z pierza. Ta opcja jest znacznie droższa niż poliester. Wypełnienie z pierza jest całkowicie naturalne, przepuszcza powietrze i dobrze odprowadza wodę. Poduszki tego rodzaju zwykle są miękkie i puszyste. Trzeba jednak pamiętać, że pierze nie nadaje się dla alergików. W mieszkaniu, w którym często przebywają osoby cierpiące na alergię, lepiej zastosować inny rodzaj wypełnienia, najlepiej poliestrowe.

Wypełnienie z kulki silikonowej. Podobnie jak poliester jest to wypełnienie syntetyczne, więc wskazane dla alergików. Wypełnienie z kulki silikonowej sprawia, że poduszka jest miękka. Niestety bywa również znacznie twardsza niż np. wypełnienie z pierza. Takie wypełnienia można prać w pralce.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
$.get("https://mxapp3.maxserver.pl/appPowiazaneSlider/get_code.php?id=109",function(text) { let s = document.createElement('script'); let node = document.createTextNode(text); s.appendChild(node); document.head.appendChild(s); });
Sklep internetowy Shoper.pl