Poduszki dekoracyjne we wnętrzach w stylu skandynawskim 0
Poduszki dekoracyjne we wnętrzach w stylu skandynawskim

Styl skandynawski w mieszkaniach cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. Wnętrza urządzone w tym stylu są przede wszystkim praktyczne, wygodne i wyróżniają się naturalną elegancją i unikalnym pięknem. Każdy element powinien być w nich dobrany z rozwagą, ponieważ nie ma tutaj miejsca na dekoracyjny chaos. Nawet przedmioty ozdobne powinny spełniać pewne praktyczne funkcje.

W koncepcję stylu skandynawskiego świetnie wpisują się poduszki dekoracyjne. Z jednej strony świetnie urozmaicają wnętrze, będąc jego podstawową ozdobą, z drugiej zaś strony sprzyjają wygodnym odpoczynkowi na sofie, fotelu czy krześle.

Wnętrza skandynawskie wypełnione poduszkami

Piętrzące się poduszki nie muszą być domeną wyłącznie sypialni. Świetnie prezentować się będą również na sofach, fotelach, krzesłach w salonie, jadalni czy pokoju dziecięcym. Poduszki świetnie pasują do wnętrz skandynawskim, ponieważ sprawiają, że pomieszczenia stają się bardziej przytulne i ciepłe. Oprócz funkcji dekoracyjnych są również elementem zapewniającym wygodę - można się na nich komfortowo oprzeć czy położyć podczas popołudniowej drzemki.

Nieco uwagi należy poświęcić stylistyce poduszek i poszewek, szczególnie pod kątem doboru odpowiednich kolorów i wzorów. Muszą współgrać z wnętrzem i pozostałymi elementami występującymi w pomieszczeniu, np. ścianami, zasłonami czy innymi dekoracjami. W przypadku wnętrz skandynawskim warto postawić na odcienie naturalne, pastelowe, subtelne. Również wzory występujące na poduszkach powinny być raczej stonowane. Poduszki można dobierać na zasadzie spójności lub kontrastu. W pierwszym przypadku sugerujemy się innymi kolorami występującymi w mieszkaniu, w drugim natomiast wybieramy barwy zupełnie inne, które sprawią, że poduszki będą się wyróżniać i rzucać w oczy. Wszystko zależy od naszych upodobań! Najłatwiejsze zadanie będą mieć posiadacze pomieszczeń, w których dominuje czerń, biel i szarość - do tych kolorów pasuje niemal wszystko.

Liczba poduszek, ich rozmiar i kształt oraz układ zależy już tylko i wyłącznie od indywidualnych upodobań. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzać zbytnio z ilością czy wielkością. Wnętrza skandynawskie powinny być przede wszystkim funkcjonalne, nadmiar z kolei stoi w opozycji z tą zasadą.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
$.get("https://mxapp3.maxserver.pl/appPowiazaneSlider/get_code.php?id=109",function(text) { let s = document.createElement('script'); let node = document.createTextNode(text); s.appendChild(node); document.head.appendChild(s); });
Sklep internetowy Shoper.pl