Zalety bawełnianych poszewek dekoracyjnych 0
Zalety bawełnianych poszewek dekoracyjnych

Bawełna to tkanina bardzo często wykorzystywana w naszym życiu. Jest to włókno pozyskiwane z rośliny, która również określana jest mianem bawełny. Znajduje bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle tekstylnym. Powstają z niej nie tylko ubrania, ale i tkaniny o zastosowaniu użytkowym w naszych domach i mieszkaniach, w tym m.in. poszewki dekoracyjne.

Zalety poszewek bawełnianych

Bawełniane poszewki dekoracyjne są miękkie i przyjemne w dotyku. Sprawdzą się zarówno w sypialniach osób dorosłych, jak i pokojach dziecięcych. W przeciwieństwie do poszewek pościelowych wersja dekoracyjna zwykle posiada różnorodne zdobienia. Można je położyć na łóżku, kanapie, fotelu czy krzesłach.

Bawełna jako materiał jest bardzo higroskopijna i odporna, m.in. na rozciąganie. Świetnie sprawdza się w przypadku mieszkań osób borykających się z alergiami, a także wnętrz, w których przebywają dzieci. Jest to tkanina stosunkowo trwała i wytrzymała, więc można ją prać w pralce, a także prasować.

Jeśli nasze poduszki dekoracyjne wykorzystywane są nie tylko w celach ozdobnych, ale również podczas odpoczynku czy krótkich popołudniowych drzemek, poszewka z bawełny będzie najlepszym rozwiązaniem. Jest lekka, ciepła i przyjemna w kontakcie ze skórą. Sprawdzi się zarówno podczas ciepłych dni, jak i chłodniejszych. Z jednej strony zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, z drugiej dość szybko się nagrzewa.

Bardzo ważny jest również fakt, że poszewki bawełniane są stosunkowo tanie, a jednocześnie oferta różnych kolorów i wzorów jest niezwykle urozmaicona. Materiał ten dość szybko i łatwo ulega farbowaniu i wybielaniu, zatem mogą powstawać z niego różnorodne poszewki, które następnie świetnie ozdobią wnętrze.

Słów kilka o bawełnie

Bawełna znana i doceniana jest od wieków. Wykorzystywano ją już w starożytnym Egipcie, a także Meksyku. Archeologiczne ślady po bawełnie znaleziono również w Indiach, Chinach i Ameryce Środkowej. Świetnie sprawdzała się na terenach, gdzie panuje gorący klimat tropikalny. W Europie pojawiła się dopiero w średniowieczu, a na szeroką skalę, czyli do szycia ubrań, zaczęto ją stosować dopiero w wieku XIX.

Obecnie produkcją tkanin bawełnianych zajmują się głównie kraje takie jak Chiny, Indie, Turcja, Stany Zjednoczone, Pakistan, Brazylia, Egipt.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
$.get("https://mxapp3.maxserver.pl/appPowiazaneSlider/get_code.php?id=109",function(text) { let s = document.createElement('script'); let node = document.createTextNode(text); s.appendChild(node); document.head.appendChild(s); });
Sklep internetowy Shoper.pl